Sabah yazarından muhalefete muhalefet: “Akşener, Erdoğan’ın elini öpmeli”

mehmet barlas
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sabah başyazarı Mehmet Barlas, siyasi aktörlerin cumhurbaşkanı adaylığı ihtimallerini değerlendirirken, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın “elini öpmesi gerektiğini” savundu.

Barlas yazısında, “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu herhalde ondan bir şey olacağı sanılarak siyasete sokulmadı. Kılıçdaroğlu’nu bir kaset komplosu ile CHP’nin başına getirenler asıl Deniz Baykal’ı yok etmek istiyorlardı. Bunun yerine Cumhuriyet Halk Partisi yok oldu. 9 seçimde de yenildi. Şimdi Kemal Kılıçdaroğlu’nun Tayyip Erdoğan yerine Cumhurbaşkanı olacağını düşünmek bir cadı masalı hayal etmekten farksızdır.

Gelelim Meral Akşener’e. Bu hanım politikacının, Başbakan Tansu Çiller’in içişleri bakanı olduğu zaman en seçkin davranışı Tansu Çiller’in eşi Özer Çiller’in elini öpmekti. Şimdi onun için doğru olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın elini öpmektir ama bunun yerine Erdoğan’a karşı ileri geri konuşmayı siyaset yapmak sanıyor.

Diğer aday adayları da sıralandığında Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan ve belki Abdullah Gül gündeme gelebilir. Ama bunların hepsini topladığınız zaman AK Parti’nin sadece geride bıraktığı anılarla yetinirsiniz. Bu anıların içinde yeterli miktarda ihanet de vardır” ifadelerini kullandı.

Bu Yazıya Tepki Ver