Savcı Sayan ekmek ile şov yapmak isterken alay konusu oldu

savcı sayan
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ağrı Beldiye Başkanı Savcı Sayan, 210 gramlık ekmek fiyatının 1.40 TL’den satışa sunulacağını duyurdu. Türkiye’de en ucuz ekmeğin Ağrı’da satılacağını iddia eden AK Partili Sayan, İBB’nin Ağrı Belediyesi’ni örnek alması gerektiğini söyledi.

İBB’de 250 gramlık ekmeğin 1.25’ten satıldığını bilmeyen Savcı Sayan, sosyal medyadan yayınladığı videoda “İstanbul belediye başkanı da inşallah Ağrı’yı örnek alır” sözleriyle alay konusu oldu.

Kamera karşısına geçerek açıklamada bulunan Sayan, İBB’ye seslenerek şunları söyledi:

“İstanbul’da belediye başkanı da inşallah Ağrı’yı örnek alır. Ekmeği daha da aşağı indirmek için çaba sarf eder. Milleti korkutmak, tedirginlik yaratmak için 4-5 liralık fiyatlardan bahsetmez. İstanbul Halk Ekmek eğer bizim maliyetlerimizde üretemiyorsa, biz ekmek üretip oraya gönderelim diyeceğiz ama ayıp olacak. Biz Ağrılı kardeşlerimizle 1,40 TL’den ekmek satışına devam edeceğiz. Herkese afiyet olsun. Ekmek bizim için kutsaldır.”

“BU HESAPLA AĞRI BATAR”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Sözcüsü Murat Ongun ise Savcı Sayan’a yanıt olarak yaptığı paylaşımda, “Ağrı’ya Halk Ekmek gönderelim de belediye zarar etmesin. Bu hesapla Ağrı batar” ifadelerini kullandı.Bu Yazıya Tepki Ver