Selçuk Özdağ hakkında soruşturma başlatıldı

selcuk-özdağ
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ hakkında Yüksek Seçim Kurulu (YSK) üyelerine yönelik ifadeleri nedeniyle re’sen soruşturma başlattı.

Başsavcılıktan yapılan açıklamada, Özdağ hakkında bir gazeteye verdiği mülakatta, YSK üyeleri hakkında sarf ettiği sözleri sebebiyle “Heyet halinde çalışan kamu görevlilerini alenen tehdit” ve “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçlarından resen soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Gelecek Partisi’nin kurucusu ve Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Yeniçağ’dan Orhan Uğuroğlu’nun “Yüksek Seçim Kurulu (YSK) zamanında seçim için Erdoğan’ın başvurusunu kabul eder mi?” sorusuna  “Gelecek Partisi olarak bu anayasa hükmünü çiğneyen YSK’nın 11 üyesini kamuoyuna afişe ederiz. 81 ile üzerlerinde resimleri ve isimleri bulunan YSK üyelerinin afişlerini üzerlerine, ‘İşte Anayasayı çiğneyenler’ diye kocaman yazı koyar onları afişe ederiz. Gazetelere ve televizyonlara ilanlar veririz. Sokağa çıkamazlar, milletin yüzüne bakamazlar. Dünyayı başlarına yıkar, Anayasayı çiğnetmeyiz.” yanıtını vermişti.

thumbnail
Selçuk Özdağ: “AK Parti’den yaklaşık 40 milletvekili ile görüştük”
Selçuk Özdağ: “AK Parti’den yaklaşık 40 milletvekili ile görüştük”

Bu Yazıya Tepki VerE-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir