Soylu “dedikodu” demişti, sözcüsü de MOBESE iddialarına yanıt veremedi

İsmail Çataklı
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, İngiltere Büyükelçisi Dominick Chilcott ile görüşmesine giderken, konvoyunun MOBESE kayıtlarının paylaşılmasına tepki göstermesine, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı etkinliği işaret ederek “Arkadaşlar; dedikodu değil, iyiliğin zamanı” demişti. İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İsmail Çataklı da bugün aynı soru ile karşılaştı. Çataklı da Bakan Soylu gibi, MOBESE iddialarına cevap vermedi ancak iddiaları yanıtlamak yerine soruyu doğrudan yanıtlamayan ifadelerle MOBESE sorusunun etrafından dolaşmayı tercih etti.

MOBESE SORUSU AÇIKTA KALDI

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İsmail Çataklı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu‘nun yayımlanan görüntülerinin “MOBESE” kayıtlarından alındığı iddialarına ilişkin olarak konuştu. Çataklı, belediyeler dahil özel işletmelerin de görüntü kayıt sistemlerini kullandığını ifade etti.

“Kimse kendi beceriksizliklerini, liyakatsizliklerini deyim yerindeyse ‘Cambaza bak’ diyerek 48 saat boyunca uyumadan vatandaşın yanında olmuş, çalışmış polisimize, jandarmamıza iftira atmaya kalkmasın” diyen Çataklı, “Bunlar ucuz işler. Herkes kendi işini yapsın, kara propagandayla, iftirayla kapatılacak şeyler değil bunlar” dedi.

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Çataklı, İçişleri Bakanlığındaki konferans salonunda düzenlediği “Aylık Basın Bilgilendirme Toplantısı”nın ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

thumbnail
İlgili Haber
İmamoğlu’ndan Soylu’ya “Çataklı” çağrısı: “Derhal bu densizle ilgili işleme başlasın”

SORUYA YANIT VERMEDİ, “48 SAAT BOYUNCA ÇALIŞAN POLİSİMİZE, JANDARMAMIZA İFTİRA ATMAYIN” DEDİ

Çataklı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, İngiliz Büyükelçi ile yemek yediği gün basına yansıyan MOBESE görüntüleri ile ilgili suç duyurusunda bulunmasının hatırlatılması üzerine, “Bu konuyla ilgili Ekrem İmamoğlu, bir açıklamada bulundu. Cumhuriyet Başsavcılığı’na bir suç duyurusunda bulunduğunu ve bu konunun takipçisi olacağını da kendisi ifade etti. Kimse kendi beceriksizliklerini, liyakatsizliklerini, deyim yerindeyse, ‘cambaza bak’ diyerek 48 saat boyunca uyumadan vatandaşımızın yanında olmuş, çalışmış polisimize, jandarmamıza iftira atarak örtmeye kalkmasın. Bunlar ucuz işler. Herkes kendi işini yapsın. Kara propagandayla, iftirayla kapatılacak şeyler değil bunlar. Bizim arkadaşlarımız gece gündüz çalışıyorlar. Görevlerinin başındalar. Burada herkese düşen de işini yapmak” dedi.Bu Yazıya Tepki Ver


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir