Steril taşlama

60 BİN KİŞİLİK haberi fotoo
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Suudi Arabistan, bu yıl yapılacak hac ibadeti için yerli ve yabancı adaylar olmak üzere toplam 60 bin kişilik kontenjan açıldığını duyurdu.

Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı tarafından geçtiğimiz haftalarda yapılan açıklamada ise, bu yıl yapılacak olan hac ibadetinin Kovid-19 salgını nedeni ile özel koşullar altında düzenleneceği duyurulmuştu.

9 SAYFALIK GENELGE

Açıklamada, hac vazifesinin hacı adaylarının sağlık ve güvenliğini koruyacak özel önlemler altında düzenleneceği ve hac vazifesinin güvenli bir ortamda gerçekleştirileceği ifade edilmişti. Suudi Arabistan tarafından yayınlanan 9 sayfalık genelge ile hac ibadeti ve hacı adayları ile ilgili kurallar belli oldu. Genelge ile bu yıl yapılacak olan hac ibadeti için yerli ve yabancı hacıları da içeren sadece 60 bin kişilik kontenjan planlandığı aktarılarak, 45 bin hacı adayının yurtdışından, 15 bin hacı adayının ise yurtiçinden kabul edileceği belirtildi.

Aşı olduklarını kanıtlayacaklar

Hacı adaylarının hac ziyareti öncesi son 6 ay içinde herhangi bir hastalık nedeni ile hastanede yatmamış olmamaları ve bunu kanıtlanmasının gerektiği ifade edilen genelgede, adayların resmi kurumlar tarafından sağlanan aşı kartı ile aşı yaptırdıklarını kanıtlamalarının zorunlu olduğu aktarıldı.Bu Yazıya Tepki Ver