Talent vurguncusu Bitrota’nın sahiplerinden biri yakalandı

bitrota
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Merkezi Kayseri’de bulunan,  ‘Talent’ adını verdikleri kripto para ile milyarlık vurgun yaptığı belirtilen Bitrota’nın sahiplerinden Kenan Altun Antalya’da yakalandığı belirtildi. Gözaltına alınan Altun’un İstanbul’a siber şubeye getirileceği kaydedildi.

‘Talent’ adını verdikleri kripto para ile Kayseri, Hatay ve Bursa’da milyarlık vurgun yaptıkları ortaya çıkan  Bitrota’nın sahipleri  Kenan Altun ve Avusturya vatandaşı Hasan Özkan’a bir süredir ulaşılamıyordu. 30 bin yatırımcının bulunduğu Bitrota’nın sahiplerinden Kenan Altun Antalya’da gözaltına alındı.

Konuya ilişkin TRT Haber Muhabiri Büşra Çelik’in verdiği bilgiler şöyle:

Siber Suçlarla Mücadele ekipleri bir dijital para borsasının sahibi olduğu düşünülen ve binlerce kişiyi mağdur ettiği öne sürülen bir kişi Antalya’da gözaltına alındı ve bugün itibarıyla İstanbul’a getirilecek. 2 kişi hakkında yakalama kararı bulunuyordu. Kripto para borsasıyla ilgili özellikle Hatay ve Kayseri’de olmak üzere birçok şikayetçisi bulunuyordu. Bu soruşturmaya ilişkin İstanbul’da 3 kişiyi biliyoruz şu ana kadar ama Kayseri ve Hatay’da birçok kişi bu kripto para borsasıyla ilgili emniyet ve adli makamlara şikayette bulunmuştu. Ekipler de çalışma başlatmıştı ve aranan iki şüpheliden biri Antalya’da yakalandı.

Bu Yazıya Tepki Ver