Tanju Özcan, Aliyev’e seslendi: Türkiye’deki seçimlere müdahale etmeyin

tanju-ozcan-1624911_2
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Türkiye seçimlerine müdahale eden Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’e seslendi. Özcan, “Sizin bilginiz dahilinde olduğunu tahmin ettiğim bazı Azeri siyasetçiler, AK Parti lehine siyasi çalışmalar yapıyor.” dedi.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turuna sayılı günler kala Azerbaycan’dan Türkiye’ye gelen siyasetçiler, Türkiye seçimlerine müdahale ederek AK Partili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için oy istedi. Azeri siyasetçilerin Türkiye’ye müdahale etmesine tepki gösteren Özcan, Aliyev’e seslendi.

Özcan, sosyal medya hesabından şu ifadeleri kullandı:

Azerbaycan Devlet Başkanımıza sesleniyorum; Sayın Aliyev lütfen Türkiye’deki seçimlere müdahale etmeyin. RTE sizinle birçok konuda farklı düşünen bir lider. Sizin bilginiz dahilinde olduğunu tahmin ettiğim bazı Azeri siyasetçiler, AK Parti lehine siyasi çalışmalar yapıyor. Makam odama gelen misafirlerimi masamda yan yana duran Azerbaycan ve Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı ile karşılayan, gerçek Türk Milliyetçisi bir kardeşiniz olarak bu yaptığınızın doğru olmadığını, Türkiye’deki Atatürk Milliyetçilerini son derece üzdüğünü hatırlatmak isterim. Lütfen seçimlere müdahil olmadığınızı Türkiye ve dünya kamuoyuna duyurunuz!!!

Bu Yazıya Tepki Ver