Terkoğlu: “AKP’nin kahramanı Fethullahçı çıktı”

Muhsin Kara recep tayyip erdoğan
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Terkoğlu, Suudi Arabistan’ın ‘Kuran’ı ve Ezanı Güzel Okuma’ yarışmasında birinci çıkan, iktidara yakın medyada hakkında haberler yapılan Muhsin Kara’nın Gülen şiirleri okuduğu videolarının ve paylaşımlarının ortaya çıktığını hatırlattı. Terkoğlu, Takvim gazetesinin ”Muhsin Kara’nın FETÖ paylaşımları sosyal medyada tartışma konusu oldu: Bir açıklama istiyoruz başlıklı haberini kaldırdığına da dikkat çekti.

Terkoğlu yazısında, “Her şey dökülünce, yandaş camiada kıpırdanma oldu. Muhsin Kara’ya “açıklama yap” çağrıları geldi. “Ya Cumhurbaşkanı’na buluşmada bıçak saplasaydı” diye endişelerini dile getirenler oldu. 15 Temmuz gazilerinden açıklamalar geldi. Yetmedi, Savcılığa Muhsin Kara dosyası sunuldu. Sonunda kayıtsız kalınamamış olacak ki, Sabah Grubu’nun Takvim’i şöyle bir haber yaptı: ‘Muhsin Kara’nın FETÖ paylaşımları sosyal medyada tartışma konusu oldu: Bir açıklama istiyoruz’. İşler daha da karıştı. Bu kez yurtdışındaki FETÖ kalemşörleri, FETÖ’nün yayın organları Kara’ya sahip çıkarak, ‘cadı avı’ haberleri yaptı. Sonunda mı? Birileri ‘şşşş’ demiş olacak ki, Muhsin Kara hadisesi, sessizliğe terk edildi. Zira Erdoğan, 30 Nisan’da, Suudilerle barışın sembolü olan Kara’yı, Saray’da ağırlamıştı. Birlikte fotoğraf çektirmişti. Kara da bu görüntüleri paylaşmıştı. Takvim mi? O da haberini sildi. Biat ve itaat, sus deyince susulan bir düzendi.” ifadesini kullandı.

Terkoğlu şunları kaydetti:

Kahramanken hain ilan edilenler. Geçmişin kirini bugünün pozlarıyla temizlemeye çalışanlar. Her devirde yer değiştirenler. Aklıyla sorgulayanları biatla bastıranlar…

Mesele ne Erdoğan ne İmamoğlu. Mesele biziz. 20 yıl önce, millet, eskisi gibi yaşamak istemiyordu. Bir seçim yaptı. Değişim isteğini çaldırdı. Bugün de “yeter artık” diyor. Eski düzeni yeni adlarla sürdürmek isteyenler de yine kenarda bekliyor. Fotoğraflar ise bize sadece bekleyen tehlikeyi haber veriyor. Hangi görüşten olursa olsun, bir milletin geleceğinin çalınmasına yeniden izin verecek miyiz?

Tekerrür tarihten gelmez, biz kendi yenilgimizi tekrar ederiz sadece…”Bu Yazıya Tepki Ver


E-posta hesabınız yayımlanmayacak.