TRT’den kaybolan silahlara ilişkin açıklama

trt-den-kaybolan-silahlar
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Atila Sertel’in İzmir’de TRT’de 10 adet silahın kaybolduğuna dair iddiasına yanıt veren TRT, “Olayda sorumluluğu tespit edilen 2 personel açığa alınmış, 6 personele de disiplin cezası verilmiştir” ifadelerine yer verdi.

Suç örgütü lideri Sedat Peker, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun devlet envanterine kayıtlı olmayan silahları sivillere ve AKP gençlik kollarından Osman Tomakin’e teslim ettiğini öne sürmüştü.

Kayıp silahlar konusu tartışılmaya devam ederken, CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, çarpıcı bir iddiada bulunarak İzmir’de TRT’de 10 adet silahın kaybolduğunu söylemişti.

Sertel, “O dönemde pek farkına varamadık ama bunu iktidarın açıklaması gerekiyor. Sadece orada kaybolmadı, TRT’de 10 adet silah kayboldu. İzmir’de… Yani güvenlik elemanlarının kullandığı 10 adet silah şu anda halen bulunamadı. Bu da bulunamıyor. Bu kayıp silahlarla ilgili o gece dağıtıldığı söylendiği gibi, bırakılan silahların da alındığı söyleniyor. Ama muamma… Bunu biz bilemeyiz. Bunu bilecek kişiler, İçişleri Bakanı’dır, Milli Savunma Bakanı’dır… Silahın kaybolduğu noktasında, iktidarın da kabulü var. Ama ne kadar olduğunu bilmiyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

Bu Yazıya Tepki Ver


E-posta hesabınız yayımlanmayacak.