Ümit Özdağ ile ittifak konuştuklarını açıklayan Muharrem İnce: “100 bin imzayla aday olacağım”

muharrem ince
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile ittifak konuştuklarını ifade etti. İnce, “Sayın Kılıçdaroğlu ve ekibi, CHP’nin üst yönetimi AK Parti ile ortaklık yapıyor. HSK ortaklığı.” açıklamasını yaparken Ak Parti’ye katılan Mehmet Ali Çelebi ile ilgili olarak “Keşke ihraç etseydim diye düşündünüz mü?” sorusuna, “Böyle olacağını bilseydim hiç almazdım” dedi. İnce ayrıca Cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olacağını belirterek, “100 bin imzayla aday olacağım” dedi.

Gürkan Hacır’ın moderatörlüğünde tv100’de ekrana gelen “Yüzler Kulübü” programının ilk konuğu Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, tv100 Ankara Temsilcisi Deniz Gürel, tv100 yazarı Erdoğan Aktaş ve gazeteci Özlem Gürses’in sorularını yanıtladı

Muharrem İnce’nin konuşmasından satır başları şu şekilde:

– Kimyasal silah kullandılar palavrasına inananların partisi olmak istemiyoruz. ‘Herkesle görüşürüz ama bir şartım var, Cumhur İttifakı ile asla olmayız’ dedim.

Mehmet Ali Çelebi’nin AK Parti’ye katılması

– “Ben asla Cumhur İttifakı ile olmayacağız” deyince bunlara çok bozuldu. Sonradan öğreniyoruz ki bütün partilerle görüşüyormuş.

– Mehmet Ali Çelebi’nin Memleket Partisi’nden istifa ederek AK Parti’ye katılmasıyla ilgili “Keşke ihraç etseydim diye düşündünüz mü?” soruya İnce “Böyle olacağını bilseydim hiç almazdım” dedi.– 2 maaş almayı kafaya koymuş. Emekli milletvekili o, bir de şimdi bir daha milletvekili olursa tekrar maaş alacak.

“Aradan yıllar geçti, Savcının yanına gitti”

– Silivri’deki mahkemeye hakaret ettiğim gerekçesiyle yargılandım, davalarım devam ediyor. (Mehmet Ali Çelebi) ‘İyi durduğumuzu, doğru durduğumuzu’ söylüyordu. Tayyip Erdoğan ‘Ben bu davanın Savcısıyım’ diyordu. Aradan yıllar geçti, Savcının yanına gitti.

“CHP’de özgür iradenin tecelli etmesi mümkün değil”

– Son dönemde Kurultay delegeliği belediye başkanlarının talimatıyla hareket eder oldu. Bir işleri yoktu, sonra iş sahibi oluyorlar. Oradan bir hayır çıkmaz. Atatürk gelecek Genel Başkanlığa aday olacak, Kurultay kazanamaz çünkü orada özgür irade yok.CHP’de özgür iradenin tecelli etmesi mümkün değil.

“Oradan bir çözüm üretilmez”

Aktaş’ın “Sayın Genel Başkan, ‘Eğer CHP’de olsaydım CHP’nin başına gelebilirdim’ diye düşündünüz mü?” sorusuna İnce “Gelemezdim, getirmezlerdi. Kurultay delegeliği ‘Sen beni seç, ben seni seçeyim’ sistemine girmiş. Tıkanmış orası. Oradan bir çözüm üretilmez.” yanıtını verdi.

“Tarkan konseri yapalım ‘Atatürkçülere de merhaba diyelim’ diyorlar”

– Milletvekilinin biri Seyit Rıza’ya selam çakıyor, sonra öbürü Said Nursi’ye selam çakıyor, öbürü Şeyh Sait’e selam çakıyor, öbürü tarikatlara selam çakıyor. Fazla olunca da İzmir’de Tarkan konseri yapalım “Atatürkçülere de merhaba” diyelim diyorlar.

“Erdoğan’ın tarafsız kalmasını beğeniyorum”

– Erdoğan’ın politikalarını beğenmiyorum ama beğendiğim kısmına beğendim diyorum. Ukrayna-Rusya savaşında tarafsız kalmasını beğeniyorum, doğru buluyorum. Memleketimin yararına buluyorum.

TTB Başkanı’na tepki: Tam PKK temsilcisi!

Türk Tabipleri Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı’nın kimyasal silahla ilgili sözleriyle ilgili İnce “Terörle mücadeleyi kötülemek için PKK ve sempatizanlarının uydurduğu bir palavraya nasıl bir CHP’li peşine takılabilir? Bu dağda mücadele eden askerin moralini bozmaz mı? Adına Tabipler Birliği denilen birisi çıkıyor, tam PKK temsilcisi. Tabiplere de sesleniyorum, görevinizi yapın. Sandığa gidin, değiştirin yapıyı.” ifadelerini kullandı.

Helalleşme tepkisi

– 28 Şubat’tan CHP Genel Başkanı neden özür diliyor? Özür dileyecekse Sayın Akşener özür dilemeli. Tansu Çiller’in bakanıydı. Özür dileyecekse Temel Karamollaoğlu dilemeli, Erbakan’ın adamı. Neden özür diliyor, bu kompleks neden? Aşağılıyorlar CHP’yi.

“6’lı masa yalan söylüyor”

– İnce’nin “Cumhurbaşkanı adayı kim olacak? Ondan önce tartışmamız gereken 2 iş var. Cumhurbaşkanı’nı hangi seçmen seçecek” sözlerine Gürses “Konuşuyorlarmış bunu” yanıtını verince İnce “Yalan söylüyorlar” ifadelerini kullandı.

“100 bin imzayla aday olacağım”

– 100 bin imzayla aday olacağım. Onlar 1 milyar lira civarında yardım alacaklar, biz 1 lira almayacağız. Hatta ben 1 milyon liraya yakın para ödeyeceğim. En yüksek devlet memurunun brüt maaşının 10 katı para yatıracağız. Bunu aramızda toplayacağız, benim o kadar param yok.

Ümit Özdağ ile ittifak konuşuyoruz

Gürses’in “Vatan Partisi’yle konuşuyor musunuz?” sorusuna İnce “Hayır konuşmuyorum. Onun iktidarla konuştuğunu düşünüyorum.” dedi.

“200 bin sandığa 200 bin kimlik verelim”

– Gelin 200 bin sandığı paylaşalım. Seçmenleri tanıyalım. 200 bin sandığa 200 bin kimlik verelim. 200 bin de yedeği olsun. Bir düzen kuralım.

– Sayın Kılıçdaroğlu Erdoğan’a diyor ki ‘Çık karşıma tartışalım’. O çıkmıyorsa sen çık. Sayın Akşener, Sayın Kılıçdaroğlu, ben, Sayın Yavaş, Sayın İmamoğlu biz çıkalım milletin karşısına.

– Sayın Kılıçdaroğlu ve ekibi, CHP’nin üst yönetimi AK Parti ile ortaklık yapıyor. HSK ortaklığı.

“Altılı masadan benim umudum yok”

– Altılı masadan benim umudum yok. Neden yok? Altılı masa Erdoğan’ı yendi, birisi cumhurbaşkanı oldu. İstanbul Sözleşmesi ne olacak? Temel Karamollaoğlu buna imza atmaz. Libya Tezkeresi ne olacak? İYİ Parti ‘evet’ dedi CHP ‘hayır’ dedi. Seçim olduktan sonra tezkere gelecek, o zaman ne olacak? ‘Mültecileri göndereceğiz’ diyor Davutoğlu ‘gönderemezsin’ diyor. ‘Kamulaştıracağız’ diyor, Babacan diyor ki ‘kamulaştıramazsın’, Babacan diyor ki ‘Ergenekom ve Balyoz’u yeniden açacağız’, Kılıçdaroğlu bunu duyunca hemen Ali Tatar’ın evine gidiyor.

HDP ile görüşme şartı

– Asgari müştereklerde buluşan herkesle görüşürüz. HDP ‘PKK bir terör örgütüdür’ derse onlarla da görüşürüm.

HDP’ye bakanlık verecek mi?

– Gürses’in “Kabinede HDP’li bir bakan olabilir mi? sorusuna İnce “Ben bakan makan dağıtmıyorum. Bakanlık verilecek kişiler bakanlık yapabilecek makamda olabilecek kişilerdir. Şu anda daha 100 bin imzayı bulmamışsın, seçime girmemişsin, seçimi kazanmamışsın. Bakanlık dağıtıyorsun. Gürsel Tekin bakanlık verdi diye ben bakanlık vermeye mecbur muyum? yanıtını verdi.

– İkinci tura altılı masanın adayı kalırsa destekleyeceğim.

Bu Yazıya Tepki Ver