Ümit Özdağ’ın Karkamış ziyaretinde gerginlik

ümit özdağ karkamış arbede
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, roketle saldırı düzenlenen Gaziantep’in Karkamış ilçesinde bir grup vatandaş tarafından protesto edildi. Özdağ’ın protesto edilmesinin ardından vatandaşlar ile Zafer Partililer arasında arbede çıktı. Gerginlik, polisin araya girmesi ile son buldu. Özdağ’ın Karkamış ziyareti ile ilgili İHA’nın kullandığı provoktafi haber dili ise dikkatlerden kaçmadı. İHA’nın haberinin spotunda “İlçede PKK’lı istemediklerini belirten vatandaşlar, Ümit Özdağ’ı ilçeden kovdu.” ifadesi yer aldı.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, öğle saatlerinde 21 Kasım Pazartesi günü roketatar ve havan saldırılarının düzenlendiği ve bir öğretmen ile bir çocuğun şehit olduğu Karkamış ilçesine geldi.

İlk olarak saldırıda şehit olan Hasan Karataş’ın yakınlarına taziye ziyaretinde bulunan Özdağ, daha sonra Karkamış Sınır Kapısı’na geldi. Burada gazetecilere açıklama yapan ve hükümetin Suriye politikasını eleştiren Özdağ konuştuğu sırada çevredeki bazı kişilerin tepkisiyle karşılaştı.

Bölgede toplanan bazı kişiler, “Acımız taze, siyaset yapmayın” diye tepki gösterdi. Bu kişilere partililer de karşılık verdi. Açıklamasını yarıda kesen Ümit Özdağ, kendisini eleştirenlerin yanına gitti. Bölgedeki bir iş yerine giren ve burada vatandaşlar ile konuşan Özdağ, çıktıktan sonra gazetecilere ziyaretlerinin bilinçli olarak provoke edildiği iddiasında bulundu.

Arbedeyi polis ayırdı

Özdağ’ın bu açıklamasına da çevredeki bazı kişiler tepki gösterdi. Duruma öfkelenen bazı partililer, grubun üzerine yürüdü. İki grup arasında arbede yaşandı ve bu sırada bazı vatandaşlar bölgeden uzaklaştırılmaya çalışıldı.

Ancak yaklaşık 40 kişilik grup kendilerine yönelik tutumu protesto etmeyi sürdürdü. Zafer Partililer ise saldırıya uğradıklarını iddia etti. Yaşanan arbede, çevik kuvvet polislerinin araya girmesi ile son buldu.Ümit Özdağ ve beraberindekiler, daha sonra Karkamış Sınır Kapısı’nın bulunduğu alandan ayrıldı.

İHA’dan provokatif Özdağ haberi

Ümit Özdağ’ın Karkamış ziyaretini haber yapan İHA’nın kullandığı provokatif haber dili ise dikkat çekti. Hanifi Güzel ve Beyhan Sağlam imzasıyla yayımlanan haberin spotunda “İlçede PKK’lı istemediklerini belirten vatandaşlar, Ümit Özdağ’ı ilçeden kovdu.” ifadesi yer alırken, haber metninde “Başta Suriyeliler konusunda olmak üzere aykırı açıklamaları ile bilinen Özdağ” ifadesi kullanıldı.

Bu Yazıya Tepki Ver


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir