Uykuya dalmak için ipuçları

uyku
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Solunum gevşemesi, kas gevşemesi ve görselleştirme egzersizlerinin kombinasyonu her gece uyanık halde yatakta kıvranmanızı engeller.

Stresten, endişeden, acıdan veya psikolojik sorunlardan insanlar kalıcı karamsarlığa kapılır, iskelet ve solunum kaslarında tamamen fiziksel gerginlik oluşur. Bu da vücudun uykuya dalmasını engeller. Uykuya dalamayanlar ne yapmalı? Odada ışık olmamalı, ışık biyolojik saati bozar. Yatak odası sessiz ve sıcaklık 18 ila 19 derece civarı olmalı. Sahil veya orman gibi güzel yerleri gözünüzde canlandırın. Bu canlandırma, çocuklarda masal anlatmak gibi çalışır. “Dinlenme” kelimesini art arda 20 kez tekrarlayın ve vücut gevşesin. Solunum gevşemesi, kas gevşemesi ve görselleştirme egzersizlerinin kombinasyonu rahat bir uyku çekmenize yardımcı olabilir.

Yatmadan önce ne yapmayın?

1-Uykudan önce egzersiz yapmaktan kaçının.

2-Heyecan verici kitaplar veya filmler, uykuyu da etkileyen olumsuz görüntüler üretebilir. Romantik kitaplar veya komediler daha iyidir.

3-Eşinizle tartışma asla yatakta yapılmamalı. Rahat bir uyku için iyi bir ön koşul, ailede huzurdur,4-Doyurucu yiyecekler d mideyi zorlar.

Bu Yazıya Tepki Ver