Kurucu Lider ve Yeni Türkiye’ye dair…

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ne güzel bir sözdü…

“Suskunluğum asaletimdendir, her lafa verilecek bir cevabım var. Lakin bir lafa bakarım laf mı diye. Bir de adama bakarım adam mı diye?” ile biten Ata sözümüz. Ve bu sıfat tamlamasına katkı sağlayan o kadar çok örnek vardı ki güzel ülkemde…

 

Mesela…

  1. Akp Of Belediye Başkanı “Erdoğan için her gün iki rekat şükür namazı kılınmalı.” (Kılıp ta bir hayrını gördüysen ne mutlu sana başkan…)

 

  1. Akp Balıkesir Vekili Tülay Babuşçu; “90 yıllık reklam arası bitti.” (15 Temmuzda o reklam arasına sığınıp Cumhuriyetçi, Atatürkçü olan ninemdi…)

 

  1. Makaracı Egemen Bağış; “Erdoğan ikinci Atatürktür.” (Eğer Erdoğan ikinci Atatürk ise ikinci ayyaşta yanılmıyorsam sen oluyorsun Sayın Bağış.)

 

  1. Yiğit Bulut; “Erdoğan benim ikinci Atam…” (Sayın Bulut senin öz ve öz ataların Keşanda yaşıyor… Hemde sıkı bir Cumhuriyetçi ve Atatürkçüydüler.)

 

  1. Akp Çorum Vekili Murat Yıldırım; “Erdoğan himmetin lideri…” (Bildiğim kadarı ile bu himmetin bir lideri vardı o da Hz Muhammed SAV efendimizdir.)

 

  1. Ahmet Davutoğlunun danışmanı Atılgan Bayar; “Tayyip Erdoğan Halife-i ruyi zamandır.” Anlamı “bütün yeryüzünün efendisi.” (Tövbe aşa)

 

  1. Akp Bursa Vekil Hüseyin Şahin; “Erdoğana dokunmak ibadettir…” (Bari neresine dokununca ibadet sayılacağını da söyleseydin de meraklıları yanlış yere dokunmasınlar…)

 

  1. Akp Aydın İl Başkanı İsmail Hakkı Eser; “Erdoğan ikinci peygamber…”

(o zaman sıralama şöyle… 1. Sevgili Peygamberimiz Hz Muhammet SAV, 2. Recep Tayyip Erdoğan, 3. Hz İsa, 4. Hz Musa, 5. Hz Davut mu?)

 

  1. Akp Düzce Vekili Fevai Arslan; “Erdoğan Allah’ın vasıflarını üstünde taşıyor.” (Mesela?)

 

  1. Veee… Akp Eski Myk üyesi Ayhan Oğan; “Şimdi biz yeni bir devlet kuruyoruz. Beğenin beğenmeyin bu yeni devletin kurucu lideri Tayyip Erdoğan’dır.”

(Çok doğru Oğan efendi… Devlet dediğin Hendekte, Sakarya da, Conk bayırında, Trablusgarpta, Çanakkale de savaşarak değil 3.5 G karşısında kurulur…)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir