ABD’de Noel geçidi kana bulandı !

noel geçidi otomobil saldırı
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD’nin Wisconsin eyaletinde bir araba, Waukesha kentinde Noel geçidi için yürüyen insanların arasına daldı. Olayda ölenler olduğu belirtildi.

Pazar akşamı basın toplantısı düzenleyen Waukesha kasabası polis komiseri Dan Thompson, kalabalığın arasına kırmızı bir SUV’nin dalmasının ardından ölenlerin yanı sıra 20’den fazla insanın da yaralandığını bildirdi.

Önce aileler bilgilendirilene kadar can kaybı ile ilgili açıklama yapmayacaklarını ifade eden Thomson, 11 yetişkin ve 12 çocuğun hastaneye kaldırıldığını ifade etti.

Thompson, olayın bir terör saldırısı olup olmadığını bilmediklerini ifade ederken; kalabalığa dalan arabanın bulunduğunu ve bir şüphelinin gözaltında olduğunu söyledi.

Sosyal medyada paylaşılan bir videoda kırmızı SUV’nin kalabalığa doğru hızla geldiği görülüyor. Görgü tanıkları arabanın kalabalığın arasına dalarken yaklaşık 65 kilometre/saat hızda olduğunu belirtti.

İkinci bir videoda da polisin otomobile ateş açtığı görülüyor.Başka görüntülerde ise arabanın bando üyelerine ve lise öğrencisi dansçılara vurduğu anlar kaydedildi.

Bölge okullarının pazartesi günü tatil edilmesine karar verildi.

Bu Yazıya Tepki Ver