Ali Tarakcı ile Gündem: Geliyor gelmekte olan! Güneş ve Ay tutulacak, hayatımızda çok ciddi değişiklikler olacak

ali tarakcı
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

gerçektivi’nin sevilen programı ‘Ali Tarakcı ile Gündem’de gazeteci Ali Tarakcı gündemi yorumluyor.

gerçektivi takipçilerinin severek izlediği “Ali Tarakcı ile Gündem”, bugün de gündemin en önemli konularıyla karşınızda oldu. Ali Tarakcı’nın ana gündeminde, “Seçim ve Erdoğan’ın yeniden adaylığı” vardı.

gerçektivi youtube kanalına abone olarak, herkesten önce, programlar konusunda bilgi sahibi olabilir, canlı yayınları takip edebilirsiniz.

gerçektivi YOUTUBE KANALINA ABONE OLMAK İÇİN TIKLAYIN

25 Ekim 2022 günü saat 16.00’da gerçektivi’de canlı yayımlanan programın tekrarını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

İşte günün ana başlıkları:

– Kafkas Halk oyunları kursu başlamıştır: Kuşların dansı
– Rögar kapağını götürürken yakalanan Erzurumlu polise isyan etti: Hırsız mıyım?
– Almanya Ekonomi Bakanı Habeck’ten, ülkesinde çalışmak ve yaşamak isteyenlere açık davet: “Sadece yüksek maaş ve iyi iş ortamı değil, hızlandırılmış bir vatandaşlık süreci vaat ediyoruz”
– Alevilik ile ilgili yasa teklifi TBMM’de görüşülüyor:
HDP’li Garo Paylan: Çok kültürlüyüz ama eşit yurttaş değiliz.
AKP’li Cemal Öztürk: Alevilerden sana ne, sen Müslüman bile değilsin.
– İstanbul Barosu Genel Kurulu’nda İranlı avukatın konuşmasına izin verilmeyince gerginlik yaşandı
– İstanbul Barosu’nun yeni başkanı Filiz Saraç oldu
– Soylu: “Erbil’i, Bağdat’ı, Şam’ı da huzurlu yapacağız” demiş…
– İstanbul Zeytinburnu’nda kaçakların kaldığı adreslere operasyon düzenlendi, evler mühürlendi. Polis operasyonundan 1 saatle kurtulduğunu söyleyen mülk sahibi ise çektiği video ile emlakçıyı suçladı.
– Demirtaş: İngilizce, Almanca ya da Fransızca anlayabiliyor veya konuşabiliyorken bin yıllık kardeşiz dediğiniz yirmi milyon yurttaşınızın dilinden tek kelime bile anlamıyorsanız işte bu sizin Kürt sorununuzdur.
– Erk Acarer: Spor Bakanlığı’nın resmî aracının gece kulübüne çevrildiği, çevirme olmaz diye uyuşturucu kullanıldığı, makam şoförünün aynı zamanda genç kadınları ‘KPSS’siz Bakanlık’ta iş’ diye kandırdığı, uyuşturucu sattığı doğru mu?
– Cüneyt Özdemir: Bilmeyeler için ‘Neden Basın İlan Kurumu’nun başında bir ilahiyat mezunu var da gazetecilik mezunu ya da en azından (yandaş) gazeteci yok?’ diye sordum. Bu yüzden tt’de IRKÇI ilan edilmiş durumdayım arkadaşlar. Her an bu yüzden tutuklanabilirim de..!”
– Bülent Arınç özgül ağırlığını arıyor: “Kimse bize muhaliflik kisvesi giydirmeye kalkmasın”
– Erdoğan’ın Kılıçdaroğlu’nu adaylaştırdığı sözlere CHP’den yanıt: “Genel başkanımız, 6’lı masa açıklamadan adaylık ilan etmez”
– Bahçeli: “Emek veriyoruz, çaba gösteriyoruz. Bin defa helal olsun… Yeter ki Recep Tayyip Erdoğan bir kez daha cumhurbaşkanımız olsun”
– Akşener, Erdoğan’ın “referandum” restini gördü: “Derhal seçim kararı alsınlar, bu vaatle gitsinler, seçimi kazanırlarsa yerine getirirler”
– “Erdoğansız seçimin adayı kim olmalı” anketinden Soylu ve Bayraktar çıktı
– Metropoll Türkiye’nin Nabzı Eylül ayı araştırmasıgercektivi youtube kanalımıza abone olmayı, videolarımızı beğenmeyi ve destek olmayı unutmayın.

Bu Yazıya Tepki Ver