Avrupa Şampiyonası şarkı krizinde, Türkiye maçı örnek gösterildi

bocelli
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İngiltere ile İtalya arasında oynanacak ve Wembley Stadyumu’nda bu gece saat 22.00’da başlayacak 2020 Avrupa Şampiyonası finali öncesinde şarkı krizi yaşanıyor.

İtalya’da 1996 yılında piyasaya sürülen ve o dönemden beri çok popüler olan “Three Lions” isimli marşın maç öncesinde söylenmesi talebi Avrupa’da kriz yarattı. Maç öncesinde şarkıyı yaratan Frank Skinner ile David Baddiel’in Wembley Stadyumu’nda maçı söylemek için UEFA’ya başvurduğu açıklandı.

İngilizler, İtalya’nın Türkiye’yi 3-0 yendiği maçı örnek gösterdi.

Özellikle “Futbol Evine Geri Dönüyor” nakaratıyla çok bilinen ve İngiliz taraftarlar tarafından bir marş halini alan şarkının UEFA’dan veto yediği duyuruldu. Sky Sport’ta İngiliz programı The Last Leg’e konuşan Skinner, “UEFA bunun çok partizan olduğunu ve İtalyanların böyle bir marşları olmadığı için bunun haksızlık olduğunu söyledi. Fakat İtalya ile Türkiye arasındaki açılış maçında Andrea Bocelli Nessun Dorma’yı söylemişti” açıklamasını yaptı.

UEFA, Cuma günü bu yönde bir talep geldiğini doğrularken, “Maçın başlamasından önce çok sıkı bir planlama ve zaman çizelgesi hazırlandığı için bu aşamada yeni bir etkinlik eklemek imkansız. Three Lions, İngiliz Futbol Federasyonu tarafından seçilen bir şarkı ve oyuncular ısınırken bu şarkı çalacak” dedi.Bu Yazıya Tepki Ver


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir