Bahçeli’den Gezi davası yorumu: “Yargıya saygı duyulmalıdır”

Devlet bahçeli
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Daha önce, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi‘nin (AİHM) eski HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş için ‘derhal tahliye’ kararına tepki göstererek, “Tanımıyoruz, takmıyoruz, milli vicdanda hükümsüz olduğunu da buradan haykırıyoruz” diyen, “Anayasa Mahkemesi nerede bir hain varsa onlarla yan yanadır. Terörist Demirtaş’ın yanında duran bu mahkemedir. SOROS’çu Kavala’nın yanında duran bu mahkemedir. AYM kapanmasın da hak ve hukukun itibarı mı kaybolsun?” diyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Gezi Davası’ndan çıkan hapis cezaları ile ilgili soru üzerine, “Yargıya saygı duyulmalıdır. Konu üzerinde uzun yıllar tartışmalarla bunu önlemeye çalışanlar da yargının bu kararıyla saygılı olarak her şeyi artık kabullenmek durumunda olmalıdır” dedi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısı sonrasında salondan ayrılırken TBMM’de gazetecilerin sorusunu yanıtladı.

Gezi Parkı eylemlerine ilişkin davada iş insanı Osman Kavala’ya ağırlaştırılmış müebbet hapis; Mücella Yapıcı, Çiğdem Mater, Ali Hakan Altınay, Mine Özerden, Can Atalay ve tayfun Kahraman, Yiğit Ali Ekmekçi’ye 18’er yıl hapis cezası verdiğinin anımsatılması üzerine Bahçeli, “Yargıya saygı duyulmalıdır. Konu üzerinde uzun yıllar tartışmalarla bunu önlemeye çalışanlar da yargının bu kararıyla saygılı olarak her şeyi artık kabullenmek durumunda olmalıdır” dedi.

Bu Yazıya Tepki Ver


E-posta hesabınız yayımlanmayacak.