Bu topraklar yeni Aziz Sancarlar çıkaracak

1
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gençlere olan güvenini bu sözlerle dile getiren Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, ”Mimari olarak bir binayı yapmak önemli değil. Önemli olan o binanın içini bilgiyle aydınlatabilmektir” dedi.

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Beylikdüzü SMART Fikir Atölyesi ve Gençlik Merkezi’nde gençlerle bir araya gelerek girişimcilik, deneyim, inovasyon, ortak çalışma ve gençlerin projeleri hakkında konuştu.

Gençlerin, fikirlerini ve birbirinden önemli projelerini can kulağı ile dinleyen Başkan Çalık, en büyük arzularının Beylikdüzü’nü gençler için fikirlerini, projelerini en iyi şekilde ifade edebilecekleri bilim ve sanatın konuşulduğu bir kent haline getirmek olduğunu söyledi. Konuşmasının devamında “Mimari bir yapıyı kente kazandırmak ya da bir bina inşa etmek mesele değil” diyen Çalık, şöyle devam etti: “Burada asıl mesele o binanın içerisini bilgiyle aydınlatabilmektir. Bu topraklar yeni yeni bilim insanları, yeni Aziz Sancarlar çıkaracaktır. Türkiye’nin geleceğinin çok daha aydınlık olduğunu hepinizin gözlerinde görüyorum. Biz sizlerin fikirlerine her zaman sahip çıkar ve destek veririz. Yeter ki gençler fikir üretsinler. Sizlerin yaratıcı fikirleri ile bu kenti dönüştürmek istiyoruz.” dedi.

Bu Yazıya Tepki Ver