Durmuş Yılmaz: “Bu gece Resmi Gazete’yi takip edin. Olağanüstü bir şey olacak !”

resmi gazete
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, TBMM Bütçe komisyonundan günün kulis haberini aktardı. Gergerlioğlu, Merkez Bankası eski Başkanı ve İyi Parti milletvekili Durmuş Yılmaz’ın, “Bu gece saat 00.00’da Resmi Gazete’yi takip edin; ekonomi açısından olağanüstü bir şey olacak” dediğini aktardı.Sizce ne olacak?” diye soran Gergerlioğlu’nun paylaşımının ardından gözler Durmuş Yılmaz‘a, Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan‘a ve Resmi Gazete‘ye çevrildi.

“ANLADIĞINIZA GÖRE…”

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, grup toplantısında faizle ilgili açıklamalar yaparken, kendi arkadaşlarını da açıkça işaret ederek şu ifadeleri kullanmıştı:

Milletimizi faize ezdiremeyiz. Bunun başka çıkışı olamaz. Hâlâ kalkıp da bu yolda, bu mücadelede beraber yürüdüğümüz arkadaşlarımızdan faizi savunanlar kusura bakmasın ben faizi savunanla beraber olmam, olamam. Bu görevde olduğum sürece faizle mücadelemi sürdüreceğim.

Grup toplantısının ardından gazetecilerin, “Eleştirdiğiniz bazı isimler oldu, ‘Birlikte yol yürümem.’ dediniz. Bununla işaret ettiğiniz somut taraflar var mı?” sorusuna da yanıt veren Erdoğan, “Anladığınıza göre…” dedi.

AKILLARA ELVAN GELDİ

Erdoğan’ın, bu ifadelerle, dün faiz ve enflasyon konusunda açıklamalarda bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’ı kastettiğine dair yorumlar gündem olmuş, Elvanm’ın Erdoğan’ın sözlerini alkışlamadığı görüntülenmişti.

Elvan, açıklamasında, “Enflasyonla mücadeleyi kararlı ve bütüncül bir anlayışla sürdürdüğümüz ölçüde, döviz kuru istikrara kavuşacak ve ülke risk primimiz düşecektir. Bu sayede uzun vadeli faiz oranları da gerileyecek ve yatırımlar için öngörülebilirlik ufku artacaktır” demişti.

DURMUŞ YILMAZ: VAR OLAN BELİRSİZLİĞE VURGU YAPTIM”

Durmuş Yılmaz daha sonra sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Plan ve Bütçe Komisyonunda yaptığım konuşma aşagıdadır. Bu bir bilgi ve duyuma dayanmıyor var olan belirsizliklere vurgu yaptım” dedi.

Bu Yazıya Tepki Ver