Enes Kanter yeni soyadı buldu !

enes kanter
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Evlatlıktan reddedildiği için, Kanter soyadını, FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’e atfen “Gülen” yapan ve “Hocaefendi yolunda anam, babam, kardeşlerim, tüm sülalem feda olsun” diyen Enes Kanter yeni soyadı buldu. Hafta başında yemin töreniyle ABD vatandaşlığı resmiyet kazanacak olan Enes Kanter var olan ismine ek olarak ‘Freedom’ (özgürlük) ekleyecek. Enes Kanter’in menajeri Hank Fetic, pazartesi öğleden sonra yapılacak törenle sporcunun ABD vatandaşlığına geçeceğini söyledi.

Amerikan Basketbol Ligi’nde (NBA) Boston Celtics forması giyen Enes Kanter, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) vatandaşlığına geçiyor.

29 yaşındaki Enes Kanter’in Türkiye pasaportu 2017 yılında iptal edilmişti.

Kırmızı bülten başvurusu yapılmıştı

Enes Kanter hakkında 2019’da FETÖ’yle ilişkisi sebebiyle ”silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan iade talepnamesi düzenlenerek, kırmızı bülten çıkarılması için başvuru yapılmıştı. Kanter, son dönemde Uygur Türklerine yönelik politikası nedeniyle Çin’e eleştiriler yöneltiyor.

Enes Kanter’in babası da Türkiye’de ‘terör örgütü üyeliği’ suçlamasıyla yargılanmış ve beraat etmişti.Bu Yazıya Tepki Ver