Fahrettin Altun’un “like” davası ! “Fahrettin Altun’un kim olduğunu bilmiyorum”

hediye karakas fahrettin altun
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hediye Karakas hakkında, 2020 yılında Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’la ilgili bir sosyal medya paylaşımını beğendiği için ‘hakaret’ suçundan dava açıldı.

Sosyal medyada Fahrettin Altun hakkındaki bir paylaşımın altındaki yorumu beğendiği gerekçesiyle hakkında hakaret davası açılan Hediye Karakas, “Fahrettin Altun’un kim olduğunu bilmiyorum. Meğerse Cumhurbaşkanı İletişim Başkanı’ymış. Fahrettin Altun şey yapıyor, 30 Ağustos 2020’de Atatürk’e laf söylüyor, hakaret ediyor. Ben de bunu kaldıramadım.” dedi.

“HAPSE GİRERSEK GİRERİZ”

CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, Fahrettin Altun’la ilgili bir sosyal medya paylaşımını beğendiği için hakkında ‘hakaret’ suçlamasıyla dava açılan Hediye Karakas’ı ziyaret etti. Karakas, başına gelenleri şöyle anlattı:

“Jandarma gelinceye kadar Fahrettin Altun’un kim olduğunu bilmiyordum. ‘Cumhurbaşkanlığı’ dediler, jandarma geldi, ifade aldı. ‘Ben Cumhurbaşkanı’na şey yapacak kadar aptal mıyım’ dedim. ‘Cumhurbaşkanı değil teyze, onun İletişim Başkanı Fahrettin Altun’a hakaret etmişsin’ dediler.Fahrettin Altun’un kim olduğunu bilmiyorum. Meğerse Cumhurbaşkanı İletişim Başkanı’ymış. Fahrettin Altun şey yapıyor, 30 Ağustos 2020’de Atatürk’e laf söylüyor, hakaret ediyor. Ben de bunu kaldıramadım. Başka birisi yorum yapıyor, ben de o yoruma beğenmemi yapıyorum. Aynı ifadeyi mi kullanmışım orasını bilmiyorum. Bu yüzden benim hakkımda dava açıyorlar. Hapse de girersek gireriz. Alnımızın akıyla girer, yatar çıkarız.”

Bu Yazıya Tepki Ver


E-posta hesabınız yayımlanmayacak.