Fazıl Say Tunceli’de konser verecek: “Tabii ki ‘Dersim’ deriz”

fazıl-say
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Piyanist Fazıl Say Tunceli’de konser verecek. “İlk kez gideceğim, Tunceli Ovacık” dediği bir videoyla konseri duyuran Say, daha sonra gelen yorumlar üzerine “Dersim. Tabii ki Dersim deriz” ifadesini kullandı.

Piyanist Fazıl Say, 28 Mayıs’ta Tunceli’de halk konseri verecek. Sanatçı, Twitter hesabından bir video ile konseri duyurdu. “İlginç ve güzel bir haber vermek isterim sizlere” diye başlayan Say, şöyle devam etti:

“Bir konser, Tunceli’de, 28 Mayıs günü vereceğiz. İlk kez gideceğim Tunceli Ovacık… Tunceli aydın bir ilimiz, önemli bir ilimiz. Aynı zamanda da Munzur Nehri’nin doğa koruması konseri olacak. Yani bir nevi Kaz Dağları gibi Munzur nehrinin temizlenmesi için destek arayışları var. Türkiye’nin Anadolu’nun en güzel nehirlerinden birinin tekrar en iyi şekilde hayata kavuşması için efendim. Konser 5 buçukta başlıyor, yalnız gitmiyorum, yanımda Serenat Bağcan da var. çünkü Tuncelililer herhalde biraz Nazım şarkılarımı dinlemek ister diye düşündük. ve bir Tuncelili olan Cemal Süreyya şiirleri ve şarkılarım var. Tunceli’de buluşmak üzere diyelim. ”

‘TABİİ Kİ DERSİM DERİZ’

Fazıl Say, videoyu yayınladıktan sonra gelen yorumlar üzerine ikinci bir paylaşım yaparak, “Dersim. Tamam tabi ki Dersim deriz. Tamamen doğru kullanmak için sorayım coğrafi olarak da en doğru şeklini; Konser Munzur nehri kenarında olacak, Ovacık ilçesi. (Tunceli İli)” diye yazdı.

Bu Yazıya Tepki Ver


E-posta hesabınız yayımlanmayacak.