Gözler Biden-Putin zirvesinde

putib
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

G7 ve NATO zirvelerinin ardından dünyanın gündeminde bugün yapılacak Biden-Putin zirvesi var. İki lider İsviçre’de ilk kez yüz yüze görüşecek.

MASADA SİLAH KONTROLÜ, SİBER SALDIRILAR VE VE SEÇİM MÜDAHALESİ VAR

Biden’ın ABD Başkanı olmasından bu yana iki lideri yüz yüze getirecek ilk görüşmenin 5 saat kadar sürebileceği belirtildi. İkilinin silah kontrolü, siber saldırılar ve seçim müdahalesi üzerine konuşması bekleniyor.

AYRI BASIN TOPLANTISI DÜZENLENECEK

Görüşmede hiçbir yemek servisi yapılmayacak ve iki lider de ayrı basın toplantıları düzenleyecek. Reuters, bunun iki ülke arasındaki güvensizliğe işaret ettiğini ifade etti.

Dün Biden’ın görüşme için Cenevre’ye uçtuğu sırada gazetecilere açıklamalarda bulunan bir ABD yetkilisi, “Ekmek kırılmayacak” dedi.Görüşme TSİ 14.00’da başlayacak. Villaya önce Putin, ardından da Biden gelecek. İkili İsviçre Cumhurbaşkanı Guy Parmelin ile görüştükten sonra Çince, Fransızca, Farsça ve Türkçe çok eski kitapların bulunduğu kütüphane odasında görüşmelerini gerçekleştirecek.

İkili görüşme sırasında salonda Biden ve Putin ile birlikte ikilinin diplomasi danışmanları ve dışişleri bakanları bulunacak. Daha sonra heyetler arası görüşmelere geçilecek.

Bu Yazıya Tepki Ver