HDP Milletvekili Ali Kenanoğlu’ndan Ahmet Şık’ın Kılıçdaroğlu açıklamasına tepki

ali kenanoğlu
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“Kılıçdaroğlu’nun Alevi olmasının Türkiye toplumu ve siyaseti için bir mesele olduğunu kavrayarak hareket etmek gerekiyor” diyen TİP Milletvekili Ahmet Şık‘a HDP’den tepki geldi.

thumbnail
İlgili Haber
Ahmet Şık: “Kılıçdaroğlu’nun, ‘Alevi’ olmasının, Türkiye toplumu ve siyaseti için bir mesele olduğunu kavrayarak hareket etmesi gerekir”

Türkiye İşçi Partisi Milletvekili Ahmet Şık, 2023 seçimlerinde muhalefetin cumhurbaşkanı adayının kim olacağı tartışmalarını yorumlarken, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Alevi kimliğinin iktidarın yapabilecekleri göz önüne alındığında “düşünülmesi gereken” bir şey olduğunu dile getirdi.

Medyascope’ta Ruşen Çakır ile 2023 seçimleri, cumhurbaşkanı adaylığı tartışmaları ve seçim güvenliği üzerine konuşan Şık, adaylık için 4 ismin konuşulduğunu, bunlardan en güçlüsünün Ekrem İmamoğlu olduğunu söyledi.

Şık, “Kemal Kılıçdaroğlu’nın, Alevi olmasının Türkiye toplumu ve siyaseti için bir mesele olduğunu kavrayarak hareket etmesi gerektiğini düşünüyorum. Hiç kimse ‘iktidar oradan söz kurmaz’ diye düşünmesin. Bakın bu öyle kötü bir iktidar ki bize her gün Madımak’ı yaşatabilecek bir iktidar” dedi.

‘ALGIYA HİZMETTEN BAŞKA BİR ŞEYE YARAMAZ’

HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, Şık’ın bu sözlerine tepki gösterdi. Kenanoğlu, Twitter hesabından şunları kaydetti:

“Ahmet Şık’ın Alevi kimliği üzerinden yaptığı Kılıçdaroğlu değerlendirmesi algıya hizmetten başka bir şeye yaramaz. Bir siyasetçi olarak görevimiz bu tür algıları yıkmak olmalıdır. Birebir değerlendirmelerimiz olabilir fakat kamuoyuna açık söylemler sade yanlışa hizmet eder.”Bu Yazıya Tepki Ver


E-posta hesabınız yayımlanmayacak.