HDP’den Akşener’e yanıt: “Kimseye mahkûm değiliz”

kemal bülbül
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, önceki hafta yaptığı açıklamada cumhurbaşkanlığı seçiminde Millet İttifakı’nın ortak aday çıkarması gerektiğini söyleyerek, “HDP ayrı aday çıkarmalıdır” demişti. Medyascope’a konuşan HDP Antalya Milletvekili Kemal Bülbül, “Biz de halkların ittifakıyız. Millet İttifakı başının çaresine baksın. Biz hiç kimseye mahkûm değiliz” diyerek Akşener’i eleştirdi.

Bülbül, HDP’nin kapatılması için hazırlanan iddianamenin Anayasa Mahkemesi’ne sunulacağı 7 Haziran tarihinin bilinçli olarak seçildiğini belirterek, “Şu anki iktidar, 7 Haziran 2015 tarihinden beri gayri meşru şekilde iktidardadır. 7 Haziran’ı kendine bir intikam tarihi olarak seçmiş. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı suç işlemiştir. Derme çatma ve yığma bir dosya hazırlayarak, konuşması ile Bahçeli’ye rapor sunmuştur. Dosyada HDP’yi kapatacak hukuki anlamda hiçbir şey yoktur. Biz parlamentoda olmak istediğimiz sürece oluruz” dedi.

“Cumhur İttifakı suç yumağına dönüşmüştür”

Bülbül, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in iddiaları ile ilgili ise şöyle konuştu:

“Cumhur İttifakı suç yumağına dönüşmüştür. Ak Parti ve MHP kendi içinde bir çatışma hali yaşıyor. Peker’in itirafları toplumsal kesimin tümünü ilgilendiriyor. Buna karşı toplumsal tavır alınmalıdır. Bu çürümüşlük ve kokuşmuşluk aynı zamanda sistem sorunudur.”Bu Yazıya Tepki Ver