HSK’dan flaş karar! Görev yerleri değişti

1
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son dakika haberleri… HSK’nın yaz kararnamesiyle 3 bin 70 hakim ve savcının görev yeri değişti. HSK’nın internet sitesinden yayımlanan kararnameye göre 26 il başsavcılığında görev değişikliğine gidildi. Bu iller arasında Zonguldak, Denizli, Sakarya, Aydın, Çanakkale, Diyarbakır, Trabzon, Hakkari ve Tunceli öne çıktı.

HSK’nın internet sitesinden yayımlanan kararnameye göre, adli yargıda 2 bin 582, idari yargıda ise 488 olmak üzere toplam 3 bin 70 hakim ve savcının görev yeri değiştirildi.

Kararnameyle Zonguldak, Denizli, Sakarya, Giresun, Aydın, Çanakkale, Diyarbakır, Afyon, Trabzon, Edirne, Erzurum, Amasya, Elazığ, Kilis, Nevşehir, Erzincan, Çankırı, Kırklareli, Kütahya, Burdur, Kastamonu, Ağrı, Bayburt, Iğdır, Hakkari ve Tunceli olmak üzere 26 ile yeni başsavcı atandı.

Hakimler Savcılar Kurulu Birinci Daire Başkanı Halil Koç, “Hakimler ve Savcılar Kurulu 1. Dairesi olarak, 2021 Yılı Adli ve İdari Yargı Ana kararname çalışmalarını tamamlamış olup birazdan HSK internet sitemizde yayımlanacaktır. Meslektaşlarımızın yeni görevlerini tebrik eder, başarılar dilerim, Hayırlı olsun. 2021 Yılı Adli ve İdari Yargı Ana kararnamemiz 2582 Adli, 488 İdari Yargı mensubu meslektaşımızı kapsamaktadır” dedi.

Bu Yazıya Tepki Ver