İngiltere, aşı olan mankenin ölümünü konuşuyor

Stephanie Dubois
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Güney Kıbrıs Rum Kesimi’nde yaşayan 39 yaşındaki Stephanie Dubois, AstraZeneca aşısı olduktan günler sonra hayatını kaybetti.  Güney Kıbrıs Rum Kesimi’nde yaşayan 39 yaşındaki İngiliz model Stephanie Dubois, AstraZeneca aşısı olduktan günler sonra hayatını kaybetti.

Bu haber kısa sürede ‘ölüm nedeni aşı mı’ tartışmalarını beraberinde getirdi. Dubois, Astrazeneca aşısının ilk dozunu 6 Mayıs’ta olmuş ve yaptığı paylaşımda ‘Kendimi korkunç hissediyorum. Benim için pizza ve yatak zamanı’ ifadelerine yer vermişti.

Dubois, bu paylaşımdan bir hafta sonra solunum problemleri nedeniyle hastaneye kaldırıldı.İngiliz basınında yer alan haberlere göre, Dubois’in koronavirüs aşısı olduktan sonra damarlarında kan dolaşımını engelleyen pıhtılaşma oluşmaya başladı.İngiliz model o dönem yaptığı paylaşımda ise şu ifadelere yer verdi; ‘Ailem beni test için hastaneye götürdü.Testim negatif çıktı. Muhtemelen, geçen hafta yaptırdığım Kovid-19 aşısının yan etkilerini yaşıyorum’

Hastaneye kaldırıldıktan 5 gün sonra durumu kötüleşen Dubois, 19 Mayıs’ta komaya girdi ve hayatını kaybetti. İngiliz modelin şüpheli ölümünün Avrupa İlaç Ajansı tarafından soruşturulacağı açıklandı.

Bu Yazıya Tepki Ver