Kanada’da İslamofobi çığlığı

Kanada İslamofob
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Müslüman Ulusal Konseyi, Kanada’da giderek yükselen İslamofobiye karşı acil tedbirlerin alınmasını istedi. Konsey Direktörü Omar Kamisa, ”Bu acıyı daha fazla taşıyacak gücümüz kalmadı. Yarın değil, gelecek hafta veya yıl değil, bugün, hemen ve şimdi harekete geçilmeli” diye konuştu.

Kanada Müslümanları Ulusal Konseyi (NCCM), ülkede giderek yükselen İslamofobiye karşı acil tedbirlerin hayata geçirilmesini istedi. Son olarak London kentinde 6 Haziran gecesi kaldırımda yürüyen 5 kişilik bir aileye araçla düzenlenen terör saldırısında 4 kişinin hayatını kaybetmesinin ardından Müslüman toplumu, İslamofobiye karşı harekete geçilmesini bekliyor. NCCM Toplum Etkinlikleri Direktörü Omar Kamisa, yaşanan son saldırının sabırları tükettiğini söyledi.

ÇOCUKLARIMIZ İÇİN YAPALIM

Son saldırı ile şoke olduklarını söyleyen Kamisa, şöyle konuştu: “Bu acıyı daha fazla taşıyacak gücümüz kalmadı. Bu acının her gün hayatımızı altüst etmesine artık izin veremeyiz. Artık İslamofobi, ayrımcılık ve ırkçılığa karşı bir an önce harekete geçmemiz gerekiyor. Yarın değil, gelecek hafta veya yıl değil, bugün, hemen ve şimdi harekete geçilmeli. Çocuklarımız için, ailemiz için geleceğimiz için bunu bir an önce yapmalıyız.”

KİMSE BU ÖLÜMÜ HAK ETMİYOR

Son saldırının “Müslüman aileye karşı terör saldırısı” olduğunun altını çizen NCCM Direktörü, şunları kaydetti: “En tepeden en aşağı, her dinden ve her kesimden toplum liderleri ve önderlerine, İslamofobik şiddet, terör ve ayrımcılık konusunda ulusal bir zirveyi derhal toplama çağrısında bulunuyoruz.” London Camisi İmamı Aarij Anwer da “Saldırı kalplerimizi ve topluluğumuzu derinden sarstı. Hiçbir insan, bu şekilde ölmeyi hak etmiyor” dedi.Bu Yazıya Tepki Ver