Kıbrıs ‘Adalı’yı araştıracak

kutlu adalı
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sedat Peker’in Kutlu Adalı cinayetine ilişkin iddialarının üstüne CTP Grubu’nun Kıbrıs Cumhuriyet Meclisi’ne sunduğu Meclis Araştırma Komitesi kurulması önergesi oy birliğiyle kabul edildi.

Önceki dönem Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı da Kutlu Adalı cinayetiyle alakalı yeni iddialara ilişkin açıklama yaptı. 25 yıl önce cinayetin işlendiği zaman da bunun bir siyasi cinayet olduğunu ve cinayetin aydınlatılmasında hem Kıbrıs’ın hem Türkiye’nin sorumluluğunun olduğu tespitini yaptıklarını belirten Akıncı, o dönem yeterli delilin olmaması gerekçesiyle yeterince açık konuşulmadığını ama herkesin de bu cinayetin arkasındaki güçleri tahmin ettiğini söyledi. Akıncı sözlerine şöyle devam etti:

“Şimdi gelinen noktada bu cinayeti, benzeri bir çok cinayetteki gibi, Türk devleti adına görev yapmakla yetkili kılınmış canavar ruhlu faşistlerin Türkiye’nin yeraltı – mafya örgütleri ile işbirliği içinde işledikleri yapılan açıklamalardan ortaya çıkmış bulunuyor. Artık tahmin değil yüzleşilmesi gereken gerçekle karşı karşıyayız. Bu vahşetin hesabı verilmelidir. Yeni bulgular ışığında sonuna kadar gidilerek bu cinayet her yönüyle aydınlığa kavuşturulmalıdır.”

Bu Yazıya Tepki Ver