Kılıçdaroğlu: “Cumhurbaşkanı parti genel başkanı olmamalı”

kemal-kılıçdaroğlu
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda kaçamak açıklamalar yapan, geçtiğimiz günlerde “İşte Cumhurbaşkanımız” diye seslenen partiliye “Hele bir dur bakalım” karşılığını veren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Cumhurbaşkanı, bir partinin genel başkanı olmamalı” dedi.

Edirne’de Muhtarlar Buluşması’ndan konuşan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda net yanıt vermedi, tanım verdi.

ADAYLIĞA KAPIYI KAPATTI MI?

Son zamanlarda Cumhurbaşkanlığı adaylığına ilişkin anketlerin ortada gezdiğini belirten Kılıçdaroğlu, “Ali mi olsun, Veli mi olsun, anketler geziyor. Cumhurbaşkanı bir partinin genel başkanı olmamalı” dedi.

KURMAYINDAN EN NET AÇIKLAMA

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, Çankaya parti binasının açılışında net ifadelerle “Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun sevgi ve saygılarını iletiyorum” demişti.“HELE BİR DUR BAKALIM”

Kılıçdaroğlu, Mersin’de kendisine “İşte Cumhurbaşkanımız” diye seslenen partiliye “Hele bir dur bakalım” karşılığını vermişti.

“KAÇMAK DOĞRU DEĞİL”

Kılıçdaroğlu bir başka açıklamasında ise “Millet İttifakı olarak istişare yapar kararımızı veririz. Cumhurbaşkanlığı onore bir makamdır. Ben olmayacağım diye kaçmak doğru değildir” ifadesini kullanmıştı.

Bu Yazıya Tepki Ver


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir