Kim bu silahlı ‘Her Yerde İyilik Hareketi’?

van
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sözcü gazetesi yazarı İsmail Saymaz, kendilerine ‘Her Yerde İyilik Hareketi’ adını veren bir grubun üyesinin sığınmacılara yemek dağıtırken belinde silah olduğuna dikkat çekti. Saymaz, “Kimdir bu, Her Yerde İyilik Hareketi, Diyarbakır’ın orta yerinde silahı göstere göstere ‘iyilik’ yapma cüretini kimden alıyor?” diye sordu.

Gazeteci İsmail Saymaz “Van Gölü, mülteci deryası” başlıklı bir yazı kaleme aldı. Saymaz, yazısında son günlerde Taliban yönetiminden kaçarak Türkiye’ye sığınan mültecileri konu aldı.

Mültecilerin insan kaçakçılarıyla karşı karşıya kaldığına değinen Saymaz yazısında kendilerine ‘Her Yerde İyilik Hareketi’ adı verilen gruba yer verdi. Saymaz grup için “Fotoğraf Diyarbakır Otogarı’nda çekildi. Çoğunluğu Afganlardan oluşan yüzlerce mülteci geçen ay İstanbul diye Silvan yoluna bırakıldı. Onlar da otoyol kenarından yürüyerek Diyarbakır Otogarı’na geldiler. Otogara sığınan göçmenler karşıdaki oto sanayide geceleri gruplar halinde otobüse bindirilerek, batıya götürülüyor. Kendilerine Her Yerde İyilik Hareketi adını veren bir grup, 14 Haziran’da göçmenlere yemek dağıttı.

Dini bir eğilime sahip oldukları anlaşılan grubun bir üyesi belinde silahla organizasyonu gerçekleştiriyor. Kimdir bu, Her Yerde İyilik Hareketi? Silahlı ‘iyilik hareketi’ mi olur? Diyarbakır’ın orta yerinde silahı göstere göstere ‘iyilik’ yapma cüretini kimden alıyor?” ifadesini kullandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir