Kovulan AA muhabiri Musab Turan özür diledi

gercek-default
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile ilgili Sedat Peker’in iddialarını Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye sormasıyla gündem olan Anadolu Ajansı (AA) muhabiri Musab Turan özür diledi.

Turan, yaptığı canlı yayında duygusallaştığı için özür diledi.

“Benim Babam Ali Seydi Turan, Sultanbeyli AK Parti teşkilat kurucusu” diyen Turan, sorusuna ilişkin, “Sayın Bakanın danışmanı Rıdvan Tezer pişkin bir şekilde kulağıma geldi, ‘Soru sormuyoruz’ dedi, burada bende kayış attı” ifadelerini kullandı.

“Zaten orada Demirören Haber Ajansı, Anadolu Ajansı, TRT Haber var. Zaten bu adamlar size ne sorabiliyor ki?” diye soran Turan, “Kendi içimde düşündüğüm şey şu AK Parti’nin artık fabrika ayarlarına dönmesi lazım. Hiçbir şey yapamıyoruz sadece siyaseti düşünüyoruz. Siyaset kurumunun adalet ekseninde kendi rayına oturması lazım” diye konuştu.

Turan “hatamı kabul ediyorum” diyerek şu ifadeleri kullandı:

Çocuğunu neden karıştırıyorsun?.. Onu söylemem şık olmadı. Gururla onurla çalıştığım Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Anadolu Ajansına halel getirdiğini düşünüyorum. Oradakileri zor durumda bıraktım… Sorumda duygusallaştığım için özür dilerim ama soru sorduğum için özür dilemem.  Sayın Cumhurbaşkanım lütfen içinizdeki merhameti uyandırın, Allah bizimledir.Turan’ın babası: Tasvip etmiyorum

Turan’ın babası Twitter mesajında, “Sorulan soruyu ve soru şeklini tasvip etmediğimi kamuoyuna deklare ediyorum. AK Parti’nin kuruluşundan bugüne, gururla bu davanın neferi oldum” ifadelerini kullandı.

 

 

Bu Yazıya Tepki Ver