Metin Gürcan tutuklandı

Metin Gürcan
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul’da ‘siyasal ve askeri casusluk’ iddiasıyla gözaltına alınan Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) kurucu üyesi Metin Gürcan, çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza mahkemesince tutuklanarak cezaevine gönderildi.

thumbnail
İlgili Haber
Babacan’dan Metin Gürcan yorumu: “Belki de birilerinin rahatını, huzurunu kaçırıyordur”

DEVA Partisi kurucu üyesi Metin Gürcan, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın ‘devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasal veya casusluk amacıyla temin etme’ iddiasıyla yürüttüğü soruşturma kapsamında 26 Kasım’da İstanbul’daki evinde gözaltına alındı. Gürcan, İstanbul’daki işlemlerinin ardından Ankara’ya getirildi. Gürcan’ın, Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nde sorgusu tamamlandı. Gürcan, hastanede sağlık kontrolünden geçirildikten sonra adliyeye sevk edildi.

TUTUKLANDI

‘Siyasal ve askeri casusluk’ suçlamasıyla gözaltına alınan DEVA Partisi kurucu üyesi Metin Gürcan, çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza mahkemesinde tutuklanarak cezaevine gönderildi.

YENEROĞLU: “TUTUKLAMA KARARI HUKUKİ GEREKÇEDEN YOKSUN”

DEVA Partisi İstanbul Milletvekili ve hukukçu Mustafa Yeneroğlu, sosyal medya hesabından tutuklama kararını eleştirdi, “hukuki gerekçeden yoksun” dedi. Yeneroğlu’nun açıklaması şöyle:“Ankara 6. Sulh Ceza Hakimliği’nin Metin Gürcan ile ilgili tutuklama kararı hukuki gerekçelerden yoksundur.

Casusluk suçunun özü olan “gizli bilgi temini” ile ilgili en ufak bir saptama olmadığı için Metin Bey olmayan gizli bilginin paylaşımından tutuklanıyor.”

Bu Yazıya Tepki Ver