MİT İsrail’i çıldırttı

fetö
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fetullah Gülen’in yeğeni Selahaddin Gülen’in MİT operasyonuyla yurt dışında yakalanarak Türkiye’ye getirilmesi İsrail basınını çılgına çevirdi.

Jerusalem Post, “Türkiye, terörle suçladığı birini kaçırmak için ilk kez ajan göndermiyor. Türkiye’nin bunu yapmasına hangi yasaların izin verdiği belirsizliğini koruyor” diye yazdı. Yazının konusu, Fetullah Gülen’in yeğeni Selahaddin Gülen’in MİT operasyonuyla yurt dışında yakalanarak Türkiye’ye getirilmesi.

MİT’in terörist yakalamasına üzülen gazete, “Görünüşe göre Türk istihbarat ajanları, yabancı bir ülkeden bir adamı kaçırmış ve gizli bir operasyonla Türkiye’ye geri göndermiş gibi görünüyor. Beyaz Rusya olayı Avrupa’da geniş çaplı kınamalara yol açtı. Türkiye’nin muhalifleri kaçırması genellikle daha az dikkat çekiyor, ancak Belarus’tan daha yaygın görünüyor” diye yazdı.

Utanmıyorlar yazarken

Sözde terörizme karşı olan Jerusalem Post, “Türkiye, Avrupa da dahil olmak üzere dünyanın her yerinde yasadışı olarak insanları kaçırdı” yazarken utanmadı.Bu Yazıya Tepki Ver