Peker’den korktu sildi

Abdurrahim Boynukalın
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sedat Peker’in Hürriyet Gazetesi’ne yapılan baskını kendisinin organize ettiğini söylediği AK Partili Abdurrahim Boynukalın, Peker’in iddialarına karşılık “Açıkçası çok rahatladım” dedi. Boynukalın’ın attığı iki tweeti daha sonra silmesi Sedat Peker’den korkup, sildiğini akıllara getirdi.

Sedat Peker’in son videosunda Hürriyet gazetesine 2015 yılında yapılan baskını üstlenmesi ve olayın ricacısı olduğunu belirttiği AK Partili Abdurrahim Boynukalın’dan açıklama geldi. Boynukalın, açıklamasındaki “Açıkçası çok rahatladım” ifadelerinin yer aldığı ve Peker’den baskını talep eden AK Partili vekilin kim olduğunu açıklamasını istediği tweetlerini daha sonra sildi.

Bunların ardından bir açıklama daha yapan Boynukalın, şu ifadelere yer verdi: “Sedat Peker’le ne “görüntülü” ne “sesli” hiçbir telefon görüşmem olmamıştır. Varsa kendisi yayınlayabilir. Bütün telefon kayıtlarım ve telefon sinyallerimin bilgileri eksiksiz mevcuttur. Artık bu hadiseyle ilgili ismimi geçiren bütün yayınlara dava açma hakkımı kullanacağım.”

4 twitten 3’ünü sildi

– Meşhur video serisinin bugünkü bölümü 28-32. Dakikaları arası 2015 Hürriyet eylemi meselesi özetlenmiş. Açıkçası çok rahatladım. Yıllardır üzerimize yapışan cam, kamera, turnike kırma gibi kriminal meselelerin bizimle
alakası olmadığı açıkça ifade edilmiş. (SİLİNDİ)

– Böyle bir kerameti kendinden menkul, kendisini tek talimatla harekete geçirebilecek bir vekil var mı emin değilim. Varsa umarım ismini verir; böylece parti kurumsalımıza ve benim imajıma yıllarca zarar veren “basma” hadisenin kim tarafından yapıldığı öğrenilmiş olur. (SİLİNDİ)– Biz gençlik kolları olarak Hürriyet önünde basın açıklaması kararı aldığımızda kendisinin “ismini veremeyeceği bir vekil tarafından arandığını” ve “bizim çocuklar bu eylemleri beceremez, profesyonel değiller, sen bir işin içine gir” dendiğini söylemiş. (SİLİNDİ)

– O gün “partimiz eylem geleneğinde asla taşlı sopalı eylem olmaz” dediğimizde bize inanmamayı tercih edenler (ana muhalefet partisi lideri buna dahil) bakalım ne diyecekler. Tekrar ediyorum biz o dönemki iftira yayınlarından dolayı o gazete önünde sadece basın açıklaması yaptık.

Bu Yazıya Tepki Ver