Perinçek’ten Gezi kararları yorumu: “Göreceksiniz karar Yargıtay’da bozulacak”

doğu perinçek
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vatan Partisi lideri Doğu Perinçek, Gezi Davası’nda verilen cezaların Yargıtay’da bozulacağını söyledi. Perinçek, “Kavalalar ile taban tabana karşıt bir siyasi anlayışa sahibim. Ama siz husumetle davranıp, insanları cezaevine koyarsanız o olmaz.” dedi.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’e Gezi davası kararlarının ardından “Gezi direnişine biz de katıldık, Osman Kavala’lar hükümetin düşürülmesini istemiyor, biz düşmesini istiyorduk, hadi gelin beni de alın gücünüz yetiyorsa” demiş. Açıklamasıyla dikkat çeken Perinçek’ten bir çıkış daha geldi.

“KARAR YARGITAY’DA BOZULACAK”

HaberTürk yazarı Nagehan Alçı, Perinçek’e o açıklamaları sordu. Perinçek sorulara şu yanıtları verdi:

Alçı’nın ‘Doğu Bey neden böyle bir çıkış yaptınız? Demokrat çıkışınızdan ötürü sizi canı gönülden kutluyorum. Bu kararları nasıl değerlendiriyorsunuz?’ sorusunu yöneltmesi üzerine Perinçek’in ilk sözleri şöyle oldu:

Nagehan Hanım göreceksiniz bu kararlar Yargıtay’da bozulacak. Bakın siyasi karşıtlık başkadır, ceza kanununda yazan suç tanımı başka. Bu kararlar kesinlikle Yargıtay safhasında bozulacak.”

“İNSANLARA SİYASİ GÖRÜŞÜ YÜZÜNDEN MÜEBBET VERMEK OLMAZ”

Perinçek ”Sizce burada suç yok mu?” sorusuna ise şöyle yanıt verdi:Biz Kavala’nın siyasi tutumuna hep karşıyız. Ama siyasi karşıtlık üzerinden yargısal bir süreç yürütemezsiniz Nagehan Hanım. Ben doktoralı bir hukukçuyum. Bu yanlıştır. Hukuka uygun değildir bu kararlar. Ben görüp görebileceğiniz en Anti-Soros insanım. Duruşum, çizgim ortada. Kavalalar ile taban tabana karşıt bir siyasi anlayışa sahibim. Ama siz husumetle davranıp, insanları cezaevine koyarsanız o olmaz. Tek başına Henri Barkey ile görüşmek, Soros’un beslediği vakfın yöneticisi olmak suç değildir. Bakın bu kişilere çok karşı biri olarak söylüyorum bunu. Siyasi mücadele vermek ayrıdır ama insanlara siyasi görüşü yüzünden müebbet vermek olmaz.”

Bu Yazıya Tepki Ver


E-posta hesabınız yayımlanmayacak.