“PKK terör örgütüdür”

pkk
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Almanya Anayasayı Koruma Teşkilatı 2020 Raporu’nda “PKK terör örgütüdür” vurgusu yapıldı.

Almanya’da iç istihbarattan sorumlu teşkilatın 2020 Raporu’nda terör örgütü PKK’nın karanlık yüzü bir kez daha ortaya kondu. İçişleri Bakanı Bakanı Horst Seehofer tarafından kamuoyuna tanıtılan ve Anayasayı Koruma Teşkilatınca hazırlanan 420 sayfalık raporda, şiddetin PKK’nın stratejik bir seçeneği olmaya devam ettiği vurgulanıp tehlikeye dikkat çekildi.

ŞİDDET UYGULAMAKTAN KAÇINMAZLAR

PKK’nın Almanya’daki en büyük yabancı aşırılık yanlısı grup olmaya devam ettiği belirtilen raporda, terör örgütünün Almanya’da kendi açısından gerekli görmesi durumunda şiddet uygulayabilecek durumda olduğuna işaret edildi. PKK’ya 12 sayfa ayrılan raporda, eli kanlı örgütün Almanya’da 14 bin 500 üyesi bulunduğu, 16,5 milyon euro yardım ve haraç topladığı ifade edildi.

ALMANYA’DAN ÖRGÜTE 290 KATILIM

Raporda, 2013’ten bu yana Almanya’dan PKK’ya katılmak üzere 290 kişinin Türkiye, Kuzey Irak ve Suriye’ye gittiği aktarılarak, bunlardan 32’sinin öldüğü ve 150’sinin de Almanya’ya geri döndüğü kaydedildi. Terör örgütü PKK’nın Almanya’da gençlerin beyinlerini yıkadığı vurgulanan raporda, örgütün sosyal medyayı aktif kullanarak örgüte militan devşirme peşinde olduğu belirtildi.Bu Yazıya Tepki Ver


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir