Tozkoparan halkı ayakta: Polisten müdahale

tozkoparan
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Güngören’e bağlı Tozkoparan Mahallesi “kentsel dönüşüm” adı altında yapılacak talan ile sürgün edilmek istenmesine karşı çıkan yurttaşlara polis, biber gazıyla müdahale etti, iki kişi gözaltına alındı. Mahalle sakinlerinin ise direnişi sürüyor.

İstanbul’un Güngören ilçesinde bulunan Tozkoparan ve Küba mahallerindeki hukuksuz ‘kentsel dönüşüm’ uygulamalarına karşı çıkan yurttaşların elektrik, su abonelikleri ve doğalgazları kesilmeye devam ediyor.

BİNA SAKİNLERİ KRİZ GEÇİRDİ

Son olarak Güngören Tozkoparan Mahallesi’ne gelen kolluk kuvvetleri Gölgeli Sokak’ta su abonelikleri ve doğalgazı kesti. Alanda çok sayıda polis arabası bulundu. Yurttaşlar binayı korumak için evlerinin önünde nöbet tuttu. Bina sakinleri sinir krizi geçirdi. Mahalleye sağlık ekipleri yönlendirildi. Polis, kalkanlarla halkı sürmek istedi. Yurttaşlar, “Geçen gün evimize hırsız geldi kimse gelmedi” diyerek tepki gösterdi.

POLİSTEN BİBER GAZLI MÜDAHALE: EN AZ 2 GÖZALTI

Gölgeli Sokak’ta nöbet tutulan binanın kapısını kıran polisler, talana karşı direnen mahalle halkına da biber gazıyla müdahale etti. Çok sayıda yurttaş gazdan etkilendi. İki kişi ise gözaltına alındı.Bu Yazıya Tepki Ver


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir