Yayın ihalesi, önceki dönemin yarı fiyatına beIN Sports’ta kaldı !

yayinci-kurulus-ve-kuluplerle-ilgili-carpici-iddia-boykot_1625816643
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yayın ihalesi konusunda TFF son kararını verdi. Süper Lig’in şu anda da yayıncısı olan beIN Sports’la prensip anlaşmasına varıldı. Yeni dönemde yayın ihalesine ödenecek miktar ise 150 milyon dolar olacak. Bir önceki dönemde yayın bedeli 350 milyon dolar  idi.

Haftalardır sonucu merakla beklenen yayın ihalesinde düğüm çözüldü. TFF ve Kulüpler Birliği Vakfı, beIN Sports’la prensip anlaşmasına vardı.

İMZAYA KALDI

Akşam’dan Şafak Gözmen’in haberine göre, Bir aksilik yaşanmaması halinde yeni sezonda Süper Lig maçları beIN Sports’tan yayınlanmaya devam edecek. Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Vekili, İcra Kurulu Üyesi, İdari ve Hukuk İşleri Sorumlusu Mehmet Baykan ve yayın kurulundaki üyelerin istifa etmesi sonucu şu anda işlemler resmiyet kazanamadı. Ancak taraflar arasında iş sadece imzanın atılmasına kaldı.

150 MİLYON DOLAR ÖDENECEK

Kulüpler Birliği ile Futbol Federasyonu, yayıncı kuruluşla prensip olarak el sıkışırken, işlemlerin resmiyete dökülmesi için federasyon seçimi bekleniyor. Yeni dönemde yayın ihalesine ödenecek miktar da tam 150 milyon dolar olacak. Bu ücretin içinde isim hakkı da bulunacak. Anlaşma 1+1 yıllık yapılacak.

Bu Yazıya Tepki Ver


E-posta hesabınız yayımlanmayacak.