Ziya Selçuk’a ‘Beceriksiz’ suçlaması

ziya selcuk
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu’ndan Prof. Dr. Ömer Özyılmaz, Milli Eğitim Bakanı’nı ağır bir dille eleştirdi. Özyılmaz, Odatv bunu haber yapınca tweetlerini sildi.

Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu’ndan Prof. Dr. Ömer Özyılmaz, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a bayrak açtı. Özyılmaz, sosyal medyadan şu paylaşımları yaptı: “2020-2021 Eğitim Öğretim sezonunda ülkemizdeki yükseköğretim ve Milli Eğitim’deki eğitim uygulamalarına baktığımızda, bazı eksikliklerine rağmen, yükseköğretimin daha başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Bu, yerelleşme kurumsallaşma, bir çizgi izleme ve ciddi bir çabanın ürünüdür. Milli Eğitim’de bu başarıyı göremiyoruz. Çünkü, Milli Eğitim Bakanı konu üzerinde özenle çalışarak bugünü kurtaracak politika üretemedi. Yerelin sesini duymadı, durumunu görmedi. Devlet nezdinde ağırlık koyarak bir tarz bir çizgi tutturamadı. Aksine çok zikzak yaptı ve çok yıprandı. Bundan olumsuz olarak etkilenen de ilk, orta ve lise öğrencileri oldu. Ayrıca öğretmenler ve veliler de hüzün ve kedere boğulmanın yanında psikolojileri bozuldu. Bakandan kaynaklanan bu beceriksizlikten dolayı, bir nesli/kuşağı kaybetmek üzereyiz. Çok ciddi önlemler alınmalıdır.” Odatv, Özyılmaz’ın bu açıklamalarını salı akşamı haber yaptı. Özyılmaz da tweetlerini sildi.

YÖK Başkanı Yekta Saraç mı bakan oluyor

Odatv, Ziya Selçuk’un yerine YÖK Başkanı Yekta Saraç’ın Milli Eğitim Bakanı olabileceğini öne sürdü. Odatv’de Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu’ndan Prof. Dr. Ömer Özyılmaz’ın açıklamalarıyla ilgili yapılan yorumda “Külliye’den gelen bu çıkış sonrasında, adı Kabine değişikliğinde Milli Eğitim Bakanlığı için konuşulan YÖK Başkanı Yekta Saraç’ın ismi hakkındaki iddiaları da kuvvetlendi” ifadeleri kullanıldı.

Bu Yazıya Tepki Ver