FTX’in ardından BlockFi da iflas başvurusunda bulunacak

kripto
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

FTX’in iflası sonrası para çekimlerini durduran BlockFi’nin iflas başvurusunda bulunacağını belirtildi.

Kripto para piyasasında FTX’in iflasıyla başlayan çalkantı devam ediyor. Kripto para alım-satımı yanında faizli mevduat ve kredi hizmetleri de sunan BlocFi iflas başvurusunda bulunmaya hazırlanıyor.

The Wall Street Journal’ın konuya yakın kaynaklara dayandırdığı habere göre ABD merkezli BlockFi çalışanlarını işten çıkarmak ve yasal iflas başvurusunda bulunmak için gerekli planları hazırladı. Habertürk’ün aktardığı haberine göre, 2017 yılında Zac Prince ve Flori Marquez kurulan BlockFi çeşitli geleneksel bankacılık hizmetlerini kripto para alanında sunmayı amaçlıyordu.

650 bin müşteri

BlockFi geçen yıl 3 milyar dolarlık değerlemeyle 300 milyon dolarlık yatırım almıştı. Kripto paralarda bu yıl yaşanan düşüş ise firmayı zor durumda bıraktı. Bugün iflas etmiş durumda olan FTX zordaki BlockFi’ye 400 milyon dolar likidite sağlamıştı. Yapılan anlaşma kapsamında FTX’in 240 milyon dolara BlockFi’yi satın alma opsiyonu bulunuyordu.

BlockFi’nin yayımladığı verilere göre 2. çeyrek sonu itibarıyla firmanın toplam kredi büyüklüğü 1.8 milyar dolar seviyesinde bulunuyordu. Bunun 1.5 milyar doları kurumsal müşterilere verilen kredilerden oluşuyordu.

Haziran sonu itibarıyla faizsiz olarak BlockFi cüzdanlarında 500 milyon dolar bulunuyordu. Faiz getirili mevduatların toplamı ise 2.6 milyar dolara ulaşmıştı. BlockFi’nin 650 bin müşterisi bulunuyordu.Bu Yazıya Tepki Ver


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir