Gezi anmasına ‘Kovid-19’ Kalkanı!

2
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Taksim Dayanışması’nın çağrısıyla düzenlenecek olan Gezi Parkı direnişinin 8. yıl dönümü anma etkinlikleri Beyoğlu Kaymakamlığı tarafından yasaklandı. Beyoğlu Kaymakamlığı, Gezi anmasını Kovid-19 tedbirleri gerekçesiyle yasakladı.

Kaymakamlıktan yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi;

“31/05/2021 Pazartesi günü saat 19:00’da İpek Sokak’ta -TMMOB MMO Önü- sosyal medya (Twitter) hesaplarından yapılacağı duyurulan yürüyüş, basın açıklaması veya benzeri açık alan etkinliklerine ayrıca Beyoğlu İlçesi sınırları içerisinde aynı konunun devamı niteliğinde gerçekleştirilmek istenen etkinliklere İstiklal Caddesi, Taksim Meydanı ve çevresi ile İpek Sokak ve çevresinin toplantı ve gösteri yürüyüşü alanı olarak belirlenmediğinden 2911 sayılı Toplantı ve Yürüyüşleri Kanununun 10. ve 17. Maddeleri, 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu 32. Maddeleri gereğince ve covid 19 tedbirleri kapsamında müsaade edilmeyecektir” denildi.

“GEZİ’DE GÜZEL RUH KAZANDI”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gezi Parkı eylemlerinin 8. yıl dönümü dolayısıyla bugün sosyal medya hesabından videolu bir paylaşımda bulunmuş, Paylaşımında “Gezi kazandı”, “Gezi 8 yaşında” etiketlerine yer veren Kılıçdaroğlu, “Gençlerin güzel ruhu, vasat zihinleri yendi. Gezi’de güzel ruh kazandı. Ağaçlar kazandı. Vasat, o günden beri debeleniyor, saraya sıkıştı, algı ve magazincilikten öteye gidemiyor. Kazandınız gençler” notunu düşmüştü.

 Bu Yazıya Tepki Ver