Kılıçdaroğlu: Kim bu ahlaksız adam?

kılıcccc22
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, ayda 10 bin dolar rüşvet alan siyasetçiyi hala açıklamamasına ve savcıların bu iddialara ilişkin henüz harekete geçmemesine tepki gösteren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Devletin savcıları dut yemiş bülbül gibi. Kim bu ahlaksız adam? Bir sahtekarı korumak en büyük sahtekarlıktır” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gaziantep’te, Belediye Başkanları Çalıştayı’nda konuştu. “Dün bütün belediye başkanlarımız Gaziantep’in merkezi ve bütün ilçelerini gezdiler. Evet, bir eğişim var. Evet, bir dönüşüm var. Evet, bir kabul var. Ama bir şeyler yapmamız lazım. Neleri yapmamız gerektiğini de anlatacağım” diyerek sözlerine başlayan Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satırbaşları şöyle:

Kılıçdaroğlu, milletin takdiriyle iktidara geleceklerine inandıklarını belirterek “İktidar olduğumuzda, dostlarımızla beraber, altını çiziyorum, dostlarımızla beraber iktidar olduğumuzda ilk yapacağımız iş TBMM’ye birinci hafta içinde siyasi ahlak kanunu sevk etmektir.” dedi.

Kılıçdaroğlu, siyasetin kirlilikten arınmak zorunda olduğunu ifade ederek TBMM’ye gelecek milletvekilinin temiz ve dürüst olması gerektiğini dile getirdi. “Ankara’ya gidip TBMM’de milletvekili sıfatını taşıyıp ihale peşinde koşan milletvekili istemiyoruz.” diyen Kılıçdaroğlu, yolsuzluk yapan milletvekili de istemediklerini dile getirdi. Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

“Bu ülkenin İçişleri Bakanı kalkar devletin televizyonunda şu açıklamayı yapar, ‘Bir siyasetçiye her ay 10 bin dolar para veriyorlar.’ Kim bu siyasetçi, kim bu ahlaksız adam. Her ay 10 bin dolar kim veriyor? Yeraltı dünyası, çeteler veriyor. Çetelerden beslenen bir siyasetçinin memlekete, millete faydası olur mu? Kim bu siyasetçi halen belli değil. Soruyorum, İçişleri Bakanına, kim bu? ‘Açıklamam, savcıya söyleyeceğim.’ Git savcıya, savcıya da gitmiş. Meclis Başkanına da söyledim. Sen TBMM’nin başkanısın, bu parlamentoda görev yapan milletvekillerinin şerefi, onuru var. Kim bu adam çıkartın ortaya. ‘Mektup yazdım’ dedi, güzel. Cevap vermiş o da güzel ama isim yok. Yav siz milleti mi kandırıyorsunuz ? Bir sahtekarı korumak en büyük sahtekarlıktır. Rüşvetçiyi korumak rüşvetçiyle yan yana durmak demektir. Ben bekledim ki atamayla gelen İçişleri Bakanını devletin bir numaralı koltuğunda oturan kişi çağırıp ‘Gel kardeşim ya sen Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin itibarıyla oynuyorsun…’ Ayda 10 bin dolar rüşvet alan bu siyasetçi kim, sorsun. Sormuyor bu soruyu. Devletin savcıları dut yemiş bülbül gibi. Bu kirlilikten Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin arındırılması lazım.”

Kılıçdaroğlu, temiz siyaset için en büyük desteği vatandaştan beklediğini aktardı. CHP’lilerin iki temel kırmızı çizgisi olduğunun altını çizen Kılıçdaroğlu, “Birincisi bayraktır, ikincisi vatandır. Bayrak ve vatan konusunda hiçbir tartışmaya asla yaklaşmayız ve bu tartışmalar asla kabul edilemez.” dedi.Kılıçdaroğlu, devleti temsil eden ancak rüşvet alan kişilerin arabalarında bayrak taşımasına tahammül edemediklerine işaret ederek “Allah’ın izniyle iktidar olduğumuzda, dostlarımızla beraber, ilk bir hafta içinde o rüşvetçi büyükelçilerin tamamını Türkiye’ye çağıracağız.” ifadesini kullandı.

Projeleri anlattı

Kılıçdaroğlu, iktidara geldiklerinde ekonomi alanında yapacaklarına değinerek “İktidarımızın ilk 6 ayında çok büyük bir değişimi Türkiye’de herkes görecek. Namuslu, ahlaklı ve insandan yana siyaset nasıl olurmuş, millette hizmet nasıl olurmuş bunları görecek.” diye konuştu.

Sosyal devletin önemli olduğuna dikkati çeken Kılıçdaroğlu, gelir dağılımının dengeli olması gerektiğini söyledi. İktidara geldiklerinde her ailenin asgari bir gelirinin olacağına, fakire fukaraya yardım ederken insan onurunu koruyacaklarına işaret eden Kılıçdaroğlu, bunu da “Aile Destekleri Sigortası” ile yapacaklarını anlattı.

Kılıçdaroğlu, dış politikayı tamamen değiştireceklerini dile getirerek Türkiye, İran, Irak ve Suriye ile “Orta Doğu Barış ve İş Birliği Teşkilatı” kuracaklarını bildirdi.

“Bir şey daha yapacağım. Türkiye’ye sözümdür. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin cumhurbaşkanını, başbakanını, bakanını hiçbir egemen ülkenin lideri mal varlığı dolayısıyla sorgulamayacak.” diyen Kılıçdaroğlu, ahlaklı ve temiz siyasetin bu olduğunu belirtti.

Kılıçdaroğlu, mesleki eğitime de önemli yatırımlar yapacaklarını anlatarak, üretime katkı sağlayacaklarını kaydetti.

Kılıçdaroğlu, Bülent Ecevit’in bir sözüyle konuşmasını tamamlamak istediğine dikkati çekerek “Ne ezen ne ezilen, hakça bir düzen.” dedi.

Bu Yazıya Tepki Ver