Mersin Limanı kokain deposu olmuş!

mersin kokain
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mersin Limanı’nda bir hafta arayla yeni bir kokain operasyonu yapıldı. Ticaret Bakanı Mehmet Muş’un sabah saatlerinde sosyal medya hesabından ilk bilgisini verdiği operasyon, yine bir muz gemisinde gerçekleşti. Operasyon ile ilgili çalışmaların devam ettiği bildirildi.

Mersin Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerince yapılan analizde Ekvador’dan Mersin’de bir limana getirilen 5 konteyner riskli olarak değerlendirildi. Limanda gerekli tedbirler alındı ve riskli konteynerler gemiden indirilerek x-ray taramasına sevk edildi. Tarama sonrasında muz yüklü konteynerlerden birinde şüpheli yoğunluğa rastlanmasının ardından bu konteyner arama hangarına alındı.

Narkotik dedektör köpeklerin de dahil edildiği aramada konteynerin orta bölümüne gizlenmiş 9 adet siyah renkli çanta tespit edildi. Bu çantalara dedektör köpeklerin tepki vermesinin ardından, çantalar bulundukları yerden çıkarılarak açıldı. Söz konusu çantalarda toplam 463 kilo ağırlığında, sıkıştırılmış halde 404 paket bulunduğu saptandı.

Paketlerin içerisinden alınan numunenin analizi neticesinde ele geçirilen maddenin kokain cinsi uyuşturucu olduğu belirlendi. Gümrük Muhafaza ekiplerinin başarılı operasyonu sonrasında ele geçirilen 463 kilo kokain ile bir önceki operasyonda ele geçirilen rekor miktardaki kokainin toplam ağırlığı 1 ton 763 kilogram oldu.

Bir hafta içerisinde imza atılan iki dev operasyonla ilgili soruşturma Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülüyor. Ancak, şu ana kadar her iki operasyonda ele geçirilen uyuşturucunun kimler adına geldiği, yakalanmasaydı da kimlere, nasıl teslim edileceği konusunda bir açıklama yapılmadı.

Bu Yazıya Tepki Ver


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir